ALKÜ TIP FAKÜLTESİNE MÜKEMMELİYET BELGESİ

  • Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
  • 02 June, 2021

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi, VAS-Avrupa Bağımsız Anjiyoloji ve Vasküler Tıp Vakfı tarafından damar cerrahisi alanında mükemmeliyet merkezi olarak sertifikalandırıldı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Doktor Oğuz Karahan, ALKÜ’ye önemli bir belge kazandırdı. Belgeyle birlikte, ALKÜ’de Avrupa standartlarında hizmet verildiğinin kanıtlanmış olduğuna değinen Doçent Karahan, “Damar Cerrahi kliniği olarak yaptığımız çalışmalar ve klinik deneyimlerimiz sonrası, VAS-Avrupa Bağımsız Anjiyoloji ve Vasküler Tıp Vakfı tarafından referans merkez olarak damar cerrahisi alanında mükemmeliyet merkezi olarak sertifikalandırıldık. Böylece hem halkımıza hem de yurt dışından gelen yabancı hastalarımıza Avrupa standartlarında akredite bir hizmet verdiğimizi belgelendirmiş olduk. Türkiye de bu sertifikayı alan ilk merkezlerden biri olmamızda aldığımız idari, akademik destek ve uygun çalışma ortamı sağlayan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Kalan, sayın Başhekimimiz Prof. Dr.  Hüseyin Lakadamyalı ve tüm hekim arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederiz. Amacımız klinik deneyimlerimizle birlikte eğitim seviyemizi de üst düzeylere taşıyarak hem yarının hekimlerini uluslararası normlarda yetiştirebilmek, hem de yurt dışından eğitim için talep edilen bir merkez olmaktır” dedi.

 

“ALANYA TÜRKİYE’NİN VİTRİNİ NİTELİĞİNDEDİR”

Alanya’nın uluslararası arenada Türkiye’nin vitrini niteliğinde olduğunu belirten Doçent Karahan, “Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, insan haklarına dayalı sağlık yaklaşımının ilkelerinden biri ‘erişilebilirlik’tir. Özellikle erişimin nitelikli olması daha da önem taşır. Biz bu bağlamda halkımıza tüm sağlık hizmetlerinden yararlanırken daha nitelikli hizmet sunmayı amaçladık. Dahası Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi ve afiliye olarak sağlık hizmetlerini sunduğu Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi çok önemli bir konuma sahiptir. Bölgede on binlerce yerleşik yabancı uyruklu vatandaş yaşamakta ve özellikle turizm dönemlerinde oldukça yüksek ziyaretçi sayısı ile birlikte bu sayı çok yüksek rakamlara ulaşmaktadır. Bu nedenle çalıştığımız bölge aynı zamanda ülkemizin uluslararası arena da temsili bir vitrin niteliğindedir” şeklinde konuştu.