ALKÜSEM’İN EĞİTİCİ EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ

  • Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
  • 11 February, 2021

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde açılan 1. Seviye Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Sertifika Programı başarıyla tamamlandı.

45 saatlik teorik ve uygulamalı dersleri içeren 1. Seviye Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Sertifika Programı’na çeşitli kurumların İtfaiye ve Arama Kurtarma ekiplerinde görev alan kursiyerler katıldı. Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Recep Baltacı eğitmenliğinde gerçekleştirilen kursta; yükseklik, yüksekte çalışırken güvenlik önlemleri, teknik malzemelerin tanımı, kurtarma yöntemleri, ankraj noktaları, iple erişim yöntemleri, kişisel koruyucu ekipmanlar ve makara sistemleri hakkında eğitimler verildi.

“VATANDAŞLARIMIZIN İLGİSİ BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

ALKÜSEM kurslarına vatandaşların her geçen gün ilgisinin daha da arttığını ifade eden ALKÜSEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arslan, 1. Seviye Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi Sertifika Programı’na talebin fazla olması nedeniyle ilerleyen günlerde yeniden düzenleneceğini söyledi. Ayrıca Arslan, “2. Grup Yangın Eğitici Eğitimi Sertifika Programı” kayıtları devam ediyor. Başvurular istediğimiz seviyede ve kısa süre içinde eğitimlere başlamayı hedefliyoruz. Bahsi geçen eğitimlerle ilgilenen herkesi Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bekliyoruz” diye konuştu.