REKTÖR KALAN’DAN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

  • Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
  • 05 August, 2021

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan Güzelbağ’ı ziyaret etti.

İlk olarak Güzelbağ Mahalle meydanında toplanan vatandaşları ziyaret eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, daha sonra yangından zarar gören alanları gezerek yetkililerden bilgi aldı. Üniversite olarak üstlerine düşeni yapacaklarını belirten Kalan, yangında zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması noktasında her türlü desteğe ve iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

Ziyaretin ardından bir değerlendirmede bulunan Rektör Kalan, “Zor günlerin atlatılmasının ardından ALKÜ olarak gerek akademik anlamda gerekse fidan kampanyası noktasında tüm çalışmalara destek olmak istiyoruz. Özellikle yetkili kurumlarımız isterse orman alanlarımıza en doğru çalışmanın nasıl yapılacağı ile ilgili bir mastır plan hazırlamaya talibiz. Bu süreçte elimizden geldiği kadar sorumluluk almaya hazırız” diye konuştu. Ziyaretin ardından Rektör Kalan, yetkililere bilgilendirme için teşekkür etti.

Öte yandan ALKÜ’lü öğrenciler, akademisyen ve idari personeller de temel ihtiyaçların tedarikinde ve dağıtılması noktasında yangın alanlarındaki çalışmalara lojistik destekte bulundu.