SEM EMLAK DANIŞMANLIĞI KURSİYERLERİNE SERTİFİKA

  • Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
  • 18 June, 2021

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ALKÜSEM) ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Akademisi iş birliğinde emlakçılık sektörüne yönelik “120 Saatlik Sorumlu Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı” gerçekleştirildi. Eğitim bitiminde başarılı olan kursiyerlere ALTSO toplantı salonunda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALKÜ ALTSO MYO Müdürü Prof. Dr. Kemal Vatansever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve ALTSO Yönetim kurulu üyeleri tarafından sertifikaları takdim edildi. Online eğitim yöntemiyle gerçekleştirilen eğitimler ve sınavlar sonrasında 55 kursiyer “Eğitim Sertifikası” almaya hak kazandı.

“YOĞUN İHTİYAÇ DUYULAN EMLAK SEKTÖRÜNE EĞİLDİK”

Törende açıklamalarda bulunan ALTSO başkanı Mehmet Şahin “2013 yılında göreve gelir gelmez ALTSO’nun eğitim çalışmalarını Akademi çatısı altında topladıklarını belirterek, eğitime verdikleri öneme dikkat çekti. “Alanya’mızda yükseköğrenimin yaygınlaşması çalışmalarımız devam ederken iki üniversitemizle de iş birliği çalışmaları yürütmeye devam ediyoruz. Bu eğitimimizde de yoğun ihtiyaç duyulan emlak sektörüne eğildik. Bu tür eğitimlerin şehrimizin gelişimine büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Bu vesile ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’a, ALKÜ ALTSO MYO Müdürü Prof. Dr. Kemal Vatansever’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’a bu paydaşlıklardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“EMLAK SEKTÖRÜNÜN EĞİTİMLERİNE ÖNEM VERİLMELİ”

Törene, ALKÜ adına katılan ALKÜ ALTSO MYO Müdürü Prof. Dr. Kemal Vatansever ise “Günümüzde emlak sektörünün daha bilinçli ve düzenli yürütülmesi, sektör temsilcileri ve yatırımcılar için önem verilmesi gereken hususlardandır. Bu anlamda bu yararlı eğitimin verilmesinde emeği geçen ALTSO Başkanı sayın Mehmet Şahin’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’a, eğitimlerde yoğun mesai harcayan ALKÜ Akademisyenlerine ve kursumuza iştirak eden kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.