Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) bu yıl üçüncüsü yapılan Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) başarıyla gerçekleştirildi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi koordinatörlüğünde 2019’un ilk Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) başarıyla tamamlandı. Bu zamana kadar yapılan üçüncü kez yapılan ALKÜ-YÖS’e ilgi beklenenin üstünde oldu. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki insanları bir araya getiren sınava Almanya, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Avusturya, Bulgaristan, Danimarka, Hollanda, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Ürdün, Lübnan, Afganistan, İran ve Irak gibi ülkelerden 330 öğrenci katıldı. Bir önceki yıla göre artış gösteren yabancı öğrenci sayısı Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin bölgede, yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen bir üniversite olduğunu gösteriyor.  

Yapılan sınava ilişkin bir açıklama yapan ALKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi, “Sınavımızı başarı ile tamamladık, ancak gelen talepler doğrultusunda yakın zamanda yeni bir YÖS daha yapmayı planlıyoruz. Konuyla ilgili olarak Üniversitemiz daha sonraki zamanlarda detayları kamuoyu ile paylaşacaktır. Yapılan sınav bütün üniversitelerde geçerli olduğundan geçerli puanı alan öğrenciler ALKÜ veya Türkiye’deki diğer üniversitelere de başvuru yapabilecek” dedi.

06 May 2019