ALANYA’DA 2022-KPSS LİSANS OTURUMLARI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

  • ALKÜ BASIN
  • 31 Temmuz, 2022

Türkiye’de KPSS Lisans sınavının gerçekleştirilmesine izin verilen ilk ilçe olan Alanya’da 2022-KPSS’nin ilk oturumunda 6464, ikinci oturumunda ise 2227 aday memur olmak için ter döktü.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Alanya Sınav Koordinatörlüğü tarafından başarıyla gerçekleşti. Türkiye’de KPSS Lisans sınavının gerçekleştirilmesine izin verilen ilk ilçe olan Alanya’da 2022-KPSS lisans oturumlarının ilki olan genel yetenek ve genel kültür oturumunda 6464, Eğitim Bilimleri oturumunda ise 2227 memur adayı ter döktü. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi dersliklerinde ve Alanya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda gerçekleşen sınavın ilk oturumunda adaylar 130 dakika, ikinci oturumunda ise 100 dakika soru çözdü.

“2022-KPSS LİSANS’I BAŞARIYLA TAMAMLADIK”

Geçen yıl 2021-KPSS lisans düzeyinin ilkini başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü ve Alanya Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, “Daha öncesinde KPSS Ortaöğretim’i Alanya’mızda gerçekleştiriyorduk. Geçen yılki girişimlerimizle de KPSS Lisans’ı Alanya Sınav Koordinatörlüğü olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’mızda gerçekleştirdik. Bu yılda ikinci kez şehrimizin ev sahipliğinde 2022-KPSS Lisans’ı başarıyla tamamladık. Sınavda memur olmak için ter döken tüm adayların hayırlı sonuçlar almasını temenni ederim. Ayrıca bu sınavda emeği geçen başta ÖSYM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Halis Aygün’e ve katkı sunan herkese teşekkür ederim.” dedi.