ALKÜ’LÜ AKADEMİSYEN KİTABININ GELİRİNİ SMA HASTASINA BAĞIŞLADI

  • ALKÜ BASIN
  • 11 Ocak, 2022

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Yalçın Günal, yazarı olduğu kitabın gelirini bu kez de SMA hastası bir bebeğe bağışladı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. M. Yalçın Günal, yaklaşık bir yıl önce birinci baskısı satışa sunulan “Sağlık Bilimleri için Temel Fizyoloji” kitabının tüm telif haklarının gelirini koronavirüs mücadelesi sırasında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına eğitim bursu olarak KAHEV’e bağışladı. Günal, kitabın kısa bir süre önce çıkan genişletilmiş ikinci baskısından elde edilen gelir ise SMA-Tip 1 hastası Fatma bebek için bağışladı.

“BU TÜR BAĞIŞLAR ÖRNEK OLSUN”

Kitabın yazarı Doç. Dr. M. Yalçın Günal, kitabın ikinci baskısının gelirini ise SMA-Tip1 hastası Fatma Zehra bebeğin tedavisi için oluşturulan bağış kampanyasına aktarıldığını ifade etti. Ayrıca yazar, SMA hastalığı konusunda toplumsal farkındalığı artırabilmek ve Fatma Zehra bebeğin tedavisine bir nebze olsun katkı sağlayabilmek için yapılmış olan bu davranışın örneklerinin artması temennisinde bulundu.

Doç. Dr. M. Yalçın Günal’ın kaleme aldığı kitapta ilgili fakülte ve yüksekokul öğrencilerinin meslek hayatlarında kullanabilecekleri bilgiler sade bir anlatım dilinde veriliyor. Monoton bir anlatım tarzından uzak olan kitap, öğrenmenin temelinde yer alan tekrar yapmanın önemine vurgu yapmak amacıyla hatırlatma kutucuklarına yer veriyor. Fizyoloji konularının histoloji konuları ile harmanlandığı kitapta bilgiler şekil ve grafikler ile de destekleniyor.