ALKÜ VE ALTSO’DAN EĞİTİM PROTOKOLÜ

  • ALKÜ BASIN
  • 18 Ocak, 2023

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) arasında eğitim alanında kapsamlı bir iş birliğine gidiliyor. Bu amaç ile ALKÜ Rektörlüğünde Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan ile ALTSO Başkanı Eray Erdem arasında kişisel eğitimler ve mesleki yeterlilik alanlarını kapsayan bir eğitim protokolü imzalandı. Protokol törenine ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Tatar, ALKÜSEM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Koçancı, ALKÜSEM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Hamiyet Eciroğlu ile ALTSO eğitimden sorumlu yönetim kurulu üyesi olan Başkan Yardımcısı Yakut Benal ile ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yeniacun da katıldı.

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLE DÖKÜLDÜ

ALTSO Eğitim Şube Müdürlüğü ve ALKÜ Sürekli Eğitim Merkezi (ALKÜSEM) tarafından yürütülecek projenin protokol töreninde konuşan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, ALTSO Başkanı Eray Erdem’e eğitime verdiği destek nedeniyle teşekkür ettiği açıklamasında, “Başkanımız Eray Erdem’e bizleri bir araya getirdiği için, iş birliği imkanlarını sağladığı için teşekkür ediyorum. Üniversitemiz ile Alanya’mızın en büyük sivil toplum kuruluşu Alanya Ticaret ve Sanayi Odası arasındaki iş birliğini artık kâğıda dökme zamanı gelmişti. Birlikte yapacağımız çok şey olduğunu düşünüyoruz. Biz Alanya’daki tüm kurum ve kuruluşlarla da eğitim alanında bu tür çalışmalara açık olacağız. Protokolümüzün Alanya adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

ERDEM; “HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM”

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan ALTSO Başkanı Eray Erdem; “Her şeyin başı eğitim. Bu ticarette de böyle. Alanya’nın sosyo-ekonomik, akademik ve kültürel gelişimine dair bugüne kadar sağladıkları katkılardan dolayı öncelikle Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem Kalan’a ve ALKÜ’nün bütün akademisyenlerine teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle de iş insanlarımıza ALKÜ’de; eğitim anlamında, akademik anlamda katabileceğimiz ne varsa önümüzdeki süreçlerde de devam edecek şekilde üniversitemiz ile iş birliklerine devam edeceğiz.” diye konuştu.