KAMUOYU DUYURUSU

  • ALKÜ BASIN
  • 23 Haziran, 2022

Saygıdeğer Kamuoyu,

Kime ait olduğu bilinmeyen, yayın hayatına bir ay kadar önce başlayan ve sitesinde yayın künyesi dahi bulunmayan sözde bir “basın yayın” organında yer alan ve sonrasında başka yayın kuruluşlarınca da yer verilen Üniversitemiz ve Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem KALAN hakkında ortaya atılan gerçek dışı iddialara yönelik kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yapma gereği doğmuştur.

Bu haberlerden anlaşılacağı üzere bazı çevreler, FETÖ vari yöntemlerle, ahlaksız iftiralarla Üniversitemizi ve Sayın Rektörümüzü karalamaya çalışsalar da bunu başaramayacaklardır.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem KALAN hakkında Yükseköğretim Kurulu Denetleme Kurulu Başkanlığına gönderildiği iddia edilen “dilekçe” gerçek dışıdır. Bununla birlikte, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem KALAN hakkında açılmış herhangi bir idari ya da adli soruşturma da bulunmamaktadır.

ALKÜ bünyesinde görev yapmayan bir kişi tarafından, sahte bir isimle verildiği şüphe götürmez gerçek dışı suçlamalarla dolu bu dilekçeye kamuoyunun itibar etmeyeceğine inancımız tamdır.

Bu çirkin isnatlarda isimleri geçirilen onurlu ALKÜ çalışanları, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ve bu çevrelerle, YÜCE TÜRK ADALETİ önünde hesaplaşacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ