ALKÜ’DE MEZUNİYET HEYECANI

  • ALKÜ BASIN
  • 29 Haziran, 2024

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ), 2023-2024 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. Bu yıl ALKÜ’den 2 bin 469 öğrenci mezun oldu.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 2023-2024 Öğretim Yılı’nı tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Mezuniyet töreni öncesinde ALKÜ’lü akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Konaklı Şehir Stadyumu’nda düzenlenen törende bu yıl 2 bin 469 öğrenci, mezun olmanın heyecanını ve gururunu yaşadı. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Alanya Belediye Başkan Yardımcılarından Hasan Servet Ünlü,  Sadık Dizdaroğlu, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Ersoy, Alanya Belediyesi Meclis Üyesi İrem Yunusoğlu, Hayırseverlerden Hüseyin Hacıkadiroğlu, Ali Bal, Serhat Kayış, Mustafa Apaydın, ALKÜ Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Mehmet Akın, Prof. Dr. Mehmet Kılıç,  Prof. Dr. Atıf Bayramoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum ve dernek yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören; protokol konuşmalarının ardından üniversite birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması, fakülte birincilerine hediye takdimi, yemin töreni ve kep atma programları ile devam etti.  

REKTÖR TÜRKDOĞAN: “YOLUNUZ AÇIK OLSUN”

Törendeki konuşmasında tüm misafirleri selamlayan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, öğrencilere seslenerek, “Zorlu bir yarıştan sonra geldiğiniz üniversitemizde sınavlar, ödevler, uygulamalı eğitimlerle maratona devam ettiniz. Yıllar süren çalışmalarınızın meyvesini aldığınız bugüne şahitlik etmek için aileniz ve bizler buradayız.  Bugüne ulaşmanızda en büyük pay sahibi olan ailelerinize, öğretim üyelerimize ve üniversitemiz çalışanlarına minnettarlığımı ifade ediyorum. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi olarak bilim ve teknolojiye dayalı eğitim anlayışımızla geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefliyoruz. Üniversitemizin eğitim kalitesini daha da artırmak, bilime daha fazla katkı sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sevgili öğrenciler; ALKÜ olarak ülkemizin geleceği sizlerin hayata duyarlı, vatanı ve milleti için azimle çalışan bireyler olmanız için çalışmaya devam edeceğiz. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Üniversitemizin adını gururla taşıyacağınıza ve topluma değer katacağınıza eminiz. Yürüdüğünüz yollarda takıldığınız yerde; fikir almak, soru sormak, bir “Merhaba!” demek için bizler hep burada olacağız, kapımız sizlere her daim açık. Atatürk’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi uğrunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başarı için ihtiyaç duyduğunuz her şey Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” Bizler de bu düsturla devam edeceğiz. Son olarak bugün burada bizimle olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Mezun olan tüm öğrencilerimizi kutluyor, yollarının açık ve başarılarla dolu olmasını diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi. Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden Üniversite birincisi Berna Özer yaptığı konuşmada, ailelere ve akademisyenlere verdikleri tüm desteklerden dolayı teşekkür ederken mezun olan arkadaşlarına da başarılar diledi.

ÖĞRENCİLER GELECEĞE İLK ADIMLARINI ATTILAR

Konuşmaların ardından fakülteler ve MYO’lar sırasıyla toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdikten sonra birinci, ikinci ve üçüncülere başarı belgesi ve hediye takdim edildi. Törenin devamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılıç eşliğinde yemin metnini okuyan öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın gururunu ve sevincini yaşadılar. Öğrenciler, tören sonunda Dj Berkay Demir eşliğindeki şarkılarla mezuniyet başarılarını kutladılar.